2025, július 1, kedd
19.3 C
Budapest

10 reggeli rutin tipp elfoglalt anyukáknak

– így indulhat jól a napod, még akkor is, ha közben egy fél világot kell menedzselned.

Reggel van. A gyereked zoknija sehol, a másik a harmadik elé rakott reggelit sem szereti, közben próbálod megtalálni a kulcsod, és még az is kérdés, hogy te vajon fésülködtél-e már. Ismerős?
Anyának lenni csodálatos, de valljuk be: a reggelek gyakran inkább egy logisztikai katasztrófa próbafutásai, mint idilli családi pillanatok.

De van remény! Összegyűjtöttük azokat a trükköket, amik nekünk – és más anyukáknak – segítenek abban, hogy ne induljon minden reggel fejvesztett rohanással. Ezek nem elérhetetlen célok, inkább apró változtatások, amikkel sokat nyerhetsz – főleg időt, nyugalmat és önbizalmat.


1.) Készítsd elő a reggeli dolgokat már este

Ez az egyik legnagyobb ajándék, amit a reggeli önmagadnak adhatsz: egy előző esti, tudatos 10 perc. Ha előre kikészíted a gyerekek ruháit, bepakolod az iskolatáskát, és átgondolod, mit viselsz másnap, az olyan, mintha plusz félórát nyertél volna reggel.
Nálunk például a cipők és kabátok is este sorakoznak a bejáratnál – és hidd el, sokkal kevesebb a „Hol a tornazsákom??” típusú pánik.


2.) Ébredj 10 perccel korábban – csak magadért

Tudom, ez most fájdalmasan hangzik. De az a 10 perc, amit még a gyerekek ébredése előtt magadra szánhatsz, valódi kincs. Lehet az egy forró kávé csendben, pár nyújtógyakorlat vagy csak az, hogy összeszeded a gondolataidat.
Nem kell ilyenkor világbékét teremtened – elég, ha picit „megérkezel” a napba, mielőtt mindenki más is felébred.

 

3.) Minimalista smink – maximum hatás

Amióta anya vagyok, rájöttem: nem az a lényeg, hogy 40 percet sminkeljek reggelente, hanem hogy találjak pár olyan terméket, amikkel 3 perc alatt „frissebb” fejem lesz.
Színezett hidratáló, spirál, egy kis élénkítő pirosító – és máris kevésbé érzem úgy, hogy zombiként állok a tükör előtt. Ez a kis „smink-szett” álljon készen egy bögrében a mosdó szélén, de mindenesetre jól és könnyen hozzáférhető helyen, hogy használhasd, amíg a pirítós sül vagy a kakaó hűl.

 

4.) A szárazsampon: az anyák titkos szövetségese

Az igazság az, hogy nem mindig fér bele egy hajmosás. Van, hogy már az is nagy szó, ha meg tudom fésülni a hajam. Ilyenkor lép színre a szárazsampon – ami nálam már rég nem csak vésztartalék, hanem napi túlélőeszköz.
Egy fújás, egy kis átdörzsölés, és a hajam újra frissnek, dúsabbnak hat. Ráadásul még ad egy kis tartást is, amitől egy sima konty vagy copf is sokkal összeszedettebbnek tűnik.

👉 A Szendrei Fodrászkellék weboldalán rengetegféle változatot találsz – zsíros hajra, illatos, volumennövelőt vagy akár színezett verziókat is. Nekem is van belőle a táskámban, az autóban és a fürdőszobában is… biztos, ami biztos.

 

5.) Tanulj meg 2-3 frizurát, amit csukott szemmel is elkészítesz

Ha egyszer van 3 perc a hajadra, használd okosan! Pár egyszerű, de látványos frizura nagyon sokat dob a megjelenéseden.
Én például mindig tartok kéznél egy vastag hajgumit, pár hullámcsatot és egy hajpántot. Ezekkel szinte bármit össze lehet dobni: laza konty, kis fonás oldalra, vagy egy szoros lófarok, amit picit megbontok – és máris „stylingolt” hatása van.

 

6.) Találj ki magadnak egy reggeli „egyenruhát”

Nem arról van szó, hogy minden nap ugyanazt hordd, hanem hogy legyen pár bevált szett, amikhez nem kell gondolkodni. Nálam ez például: leggings + hosszított pulcsi, vagy farmer + fehér póló + kardigán.
Ha reggel nem kell a szekrény előtt tanácstalanul toporognod, az egy újabb felesleges stresszfaktort vesz ki az egyenletből.

 

7.) Legyen a reggel nemcsak túlélhető, de kellemes is

Sokszor annyira a logisztikára koncentrálunk (időben indulás, uzsonna, sapka!), hogy elfelejtünk nevetni reggelente. Pedig a napunk hangulatát alapvetően meghatározza az első óra.
Nálunk például mindig szól zene reggel. Néha klasszikus, máskor gyerekdal, de van, hogy csak táncolunk egyet a konyhában fogmosás előtt. Apró öröm, de nekünk ez segít.

 

8.) Engedd el a tökéletességet

A legnagyobb tanulságom anyaként: nem kell minden reggel Instagram-kompatibilis legyen. Lehet, hogy csak félig sikerül elkészülni, hogy az uzsonna nem kreatív, csak praktikus, és a frizura sem úgy áll, ahogy szeretted volna.
Ez nem kudarc – ez valóság. És a gyereked nem azt fogja észrevenni, hogy nem voltál tökéletes, hanem hogy ott voltál, jelen voltál, szerettél.

 

9.) Legyen egy apró rituáléd – csak magadnak

Ez lehet egy illat, amit mindig reggel használsz, egy hajvégápoló, amit a napod indításaként kensz fel, vagy egy motiváló idézet, amit elolvasol a tükörre ragasztott cetlin.
Ez nem önzés – ez töltődés. Egy anyának is kell valami, ami csak róla szól. Még akkor is, ha csak egyetlen percig tart.

 

10.) Ne feledd: nem vagy egyedül

A reggeli káosz univerzális élmény. De minden anya megtalálhatja a saját ritmusát – a saját „rutinját”, amitől nemcsak hatékonyabb lesz, de jobban is érzi magát a bőrében.

 

+1 Anyabarát tipp: tarts a fürdőben egy kis kosárban egy „gyorsmentő csomagot”: szárazsampon, dezodor, smink, hajgumi. Ha semmire sincs időd, ez a pár dolog életet menthet.

 

Friss

Bababarát otthon: élmény ajándék és biztonsági tippek újszülött érkezése előtt

Amikor megtudtam, hogy babánk lesz, hirtelen minden sarkot, konnektort...

Vissza a munka világába – kihívások és támogatási lehetőségek

A kisgyermekes évek csodálatosak – de nem mindig könnyűek....

Hozzátáplálás 4 hónapos kortól – előnyök és hátrányok

Megéri sietni, vagy jobb kivárni a 6 hónapot? A hozzátáplálás...

Mi az a BLW hozzátáplálás?

Egy szerethető, szabad módszer a babák önálló étkezésének támogatására Az...

Honnan tudom, hány hetes terhes vagyok?

A pozitív teszt után az első kérdések egyike, ami...

Bababarát otthon: élmény ajándék és biztonsági tippek újszülött érkezése előtt

Amikor megtudtam, hogy babánk lesz, hirtelen minden sarkot, konnektort...

Vissza a munka világába – kihívások és támogatási lehetőségek

A kisgyermekes évek csodálatosak – de nem mindig könnyűek....

Hozzátáplálás 4 hónapos kortól – előnyök és hátrányok

Megéri sietni, vagy jobb kivárni a 6 hónapot? A hozzátáplálás...

Mi az a BLW hozzátáplálás?

Egy szerethető, szabad módszer a babák önálló étkezésének támogatására Az...

Honnan tudom, hány hetes terhes vagyok?

A pozitív teszt után az első kérdések egyike, ami...

Hasmenés terhesség alatt – Mikor normális, mikor kell orvoshoz fordulni?

A várandósság során a test elképesztő változásokon megy keresztül...

Ha elfolyik a magzatvíz – Mennyi idő van még a szülésig?

A filmekből jól ismert jelenet: elpattan egy lufi, hirtelen...

Magzatvíz szivárgás jelei – hogyan ismerd fel, ha nem egyértelmű?

A terhesség utolsó heteiben a legtöbb kismama – főleg...

Ajánlott cikkek

Népszerű kategóriák